Pratik Bilgiler

» Amortisman Sınırı
» Vergiden Müstesna Yemek Bedeli
» Emlak Vergisi Oranları
» Fatura Düzenleme Sınırı
» Değer Artış Kazançları İstisna Tutarları
» Kıdem Tazminatı Tavanı
» Usulsüzlük Cezalarına Ait Cetvel
» Yıllık Ücretli İzinler

Muhasebe Standartları

» Ülke içinde kullanılan muhasebe standartlarını uluslararası standartlarla bütünleştirebilmek için 1995 yılından bu yana 43 uluslararası muhasebe standardı Türkiye’ye ...

T.C. Resmi Gazete

HAKKIMIZDA

ORTAK, SORUMLU DENETÇİ, YMM ALİ OSMAN SEL

ORTAK, SORUMLU DENETÇİ

YMM ALİ OSMAN SEL

 
 
   10.01.1953 yılında Uşak İlinde doğdu. İlk ve Orta tahsili UŞAKTA tamamladı. Orman Genel Müdürlüğünün açmış olduğu Orman Tekniker okulu sınavında başarılı olarak Düzcede ki yatılı Orman Tekniker okuluna girdi. 1971 yılında bu okuldan mezun olup Orman Teknikeri olarak Isparta İli Şarkikaraağaç İlçesi Orman İşletmesine atandı.
   Isparta Ali İhsan Kalmaz Lisesinde fark dersleri sınavına girerek Lise Diploması aldı. Memuriyete devam ederken 1972 yılında Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinin gece dönemine kaydoldu. 1974 yılında da Mustafakemalpaşa Orman İşletmesine tayin oldu. 1976 yılında Akademi’den mezun oldu.
   1977 yılında Yedek Subay olarak askere gitti. 1979 yılında 18 ay süren vatani görevini tamamladı. Mecburi hizmeti olmasına rağmen memuriyete dönmeyip Muhasebeciliğe başladı. 1998 yılına kadar Serbest muhasebeci Mali Müşavir olarak çalıştı. 1998 yılında Yeminli Mali Müşavirlik sınavını başararak Yeminli Mali Müşavir olarak yetkilendirildi. Halen Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.
   SPK’nın Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetçilik Sınavlarında da başarılı olarak SPK tarafından Bağımsız denetçi olarak yetkilendirildi. 08.11.2013 tarihinde de KGK tarafından Bağımsız Denetçi olarak yetkilendirildi.
   Mustafakemalpaşa Lions Klübü Derneğinin kurucu üyesidir. 1994 – 1999 ve 2004 – 2009 dönemlerinde Mustafakemalpaşa Belediye Meclisinde 2 dönem Meclis ve Encümen üyesi olarak görev yaptı.
   Evli ve 2 çocuk babasıdır.